Aromaterapija

"Aromaterapija yra vienas iš veiksmingiausių būdų, padedantis pakeisti nepageidaujamą emocinę būseną, kuri neturi užsitęsti per ilgai.

Kokį kelią nueina eterinio aliejaus molekulės, kad pašalintų įtampas iš organizmo ir kokios technikos gali duoti nepaprastus rezultatus kalbant apie kasdieninę savipagalbą per kvapų terapiją.

Prisijunk ir mokykimės kartu būti sveikesniais!"

Lektorė-aromaterapijos praktikė Dalia Butkevičienė


Nuo spalio 13 dienos!

Viskas apie aromaterapiją: 9 paskaitos apie eterinių aliejų galią, įveikiančią įvairius sveikatos sutrikimus

Šiame paskaitų cikle mitų nebus. Bus tik mokslinės, medicininiais tyrimais pagrįstos žinios, padėsiančios geriau suprasti: 

📌 kas yra aromaterapija ir kaip ji veikia;

📌 kada ir kodėl aromaterapiniai aliejai neveikia;
📌 kokiais atvejais aromaterapijos taikyti neverta;
📌 ar aromaterapiniai aliejai gali ne tik padėti, bet ir pakenkti bei ką daryti, kad taip neįvyktų;

📌 kaip saugiai ir efektyviai taikyti aromaterapinius aliejus kasdienybėje ir taip padėti sau ar artimiesiems pasveikti, sustiprėti, atsipalaiduoti.

Kam ir kodėl verta dalyvauti šiuose mokymuose?

Paskaitų ciklas naudingas tiems žmonėms, kurie domisi aromaterapija ir nori geriau suprasti, kaip ją taikant galima susitvarkyti sveikatos sutrikimus. Informacijos apie eterinius aliejus ir jų naudojimą, rodos, apstu, tačiau nemažai žmonių pabando ir nusivilia. Tam, kad taip neįvyktų, reikalinga nuoseklios, išsamios žinios. Būtent jomis ir pasidalins patyrusi šios srities specialistė, Dalia Butkevičienė.

Kurso nauda:

✅ įgysite žinių apie eterinių aliejų biochemiją, kuri yra saugios aromaterapijos pagrindas;

✅ išmoksite atpažinti eterinius aliejus pagal įv. grupes ir tų grupių dominuojančias savybes;
✅ sužinosite, kokie eteriniai aliejai priklauso konkrečiai grupei bei kurie kiti aliejai veikia analogiškai;
✅ suprasite tinkamiausius eterinių aliejų panaudojimo metodus pagal dominuojančias jų savybes pagal amžiaus grupes;
✅ išsiaiškinsite kontraindikacijas ir saugumo taisykles pagal amžiaus grupes;

✅ išmoksite įvairių farmacinių receptų pagal eterinių aliejų grupes.

"Viskas apie aromaterapiją: 9 paskaitos apie eterinių aliejų galią, įveikiančią įvairius sveikatos sutrikimus":

 1. Mokymai, kurie padės giliau pažinti eterinius aliejus ir juos suprasti iš esmės: kada ir koks eterinis aliejus bei eterinių aliejų grupė yra pati veiksmingiausia ir kodėl?

  Žinios, kurios padės tvirtus saugios aromaterapijos pagrindus.

  Mokymuose bus akcentuojama, kaip svarbu pažinti eterinių aliejų grupių savybes, panaudojimo būdus, kokios yra saugumo taisykles. Šių grupių toksiškumo analizė padės saugiai ir veiksmingai juos pritaikyti įvairiose situacijoje, laikantis individualumo principo.

  Kiekvieną eterinių aliejų grupę nuosekliai nagrinėsime sekančia tvarka:

  Bendra eterinių aliejų grupės charakteristika. Išskirtinės molekulės.

  Kokie eteriniai aliejai priklauso konkrečiai grupei.

  Savybės, toksiškumas, panaudojimas, kontraindikacijos.

  SPIRITAI

  Fenoliai yraviena iš stipriausių ir tuo pačiu pakankamai toksiška eterinių aliejų grupė, kuri labai stipriai veikia įvairius patogenus: virusus, grybelius, bakterijas ir kt. Fenoliai yra puikūs imunomoduliatoriai bei metobolizmą, kraujotaką gerinanti priemonė ir dar daugiau!

  Todėl labai svarbu žinoti fenolių grupės eterinių aliejų panaudojimo būdus, saugumo taisykles. Šių aliejų toksiškumo analizė padės saugiai ir veiksmingai juos taikyti įvairiose situacijoje, laikantis individualumo principo.

  Monoterpenoliai yra aromaterapijos specialistų "mylimukai", kurie yra pakankamai netoksiški, veikia švelniai, efektyviai ir yra tinkamiausi pažeidžiamiausioms vartotojų grupėms. Monoterpenoliai puikiai tinka profilaktiniam vartojimui bei tinka pratęsti eterinių aliejų naudojimą po ūmaus negalavimo.

  Seskviterpenoliai - eterinių aliejų grupė, kurią organizmas atpažįsta kaip savo medžiagą - estrogenus (estrogenai "like"), stiprina venų sieneles, aktyvina limfą, turi teigiamus jonus.

  TERPENAI įvardijami kaip pačios pirmos aromatinės molekulės ir yra randamos beveik visuose augaluose. Eterinių aliejų grupė, kuri stimuliuoja kortizolio gamybą, skystina kraują, tonizuoja, nuskausmina ir turi atsikosėjimą lengvinantį poveikį. Turi teigiamus jonus.

  ALDEGIDAI

  Kuriuos sudaro dvi skirtingos grupės su skirtingu poveikiu. Aromatiniai aldegidai veikia panašiai kaip ir fenoliai. Tai dar viena karštųjų eterinių aliejų grupė. Terpeniniai aldegidai pasižymi ne tik stipriai maloniu kvapu, bet ir turi stiprų priešuždegiminį poveikį.

  KETONAI

  Eterinių aliejų grupė, kuri įvardijama kaip vaistas arba nuodas, priklausomai nuo dozės. Mokymuose sužinosite apie ūmų ir chronišką eterinių aliejų toksiškumą. Aptarsime tris ketonų grupes, kurios yra skirtingo toksiškumo ir skiriasi savo poveikiu. Akcentuosiu eterinius aliejus, kurie priklauso ketonų šeimai ir yra ypatingai toksiški, todėl būtina atsakingai laikytis saugumo taisyklių.

  OKSIDAI

  Eterinių aliejų grupė, kuri neturi pogrupių ir nagrinėsime tik vieną pagrindinę molekulę cineolį -1,8. Oksidai pasižymi imunitetą stimuliuojančiu poveikiu, tačiau turi ir neigiamą poveikį esant sausam kosuliui. Kada ir kaip tinkamai panaudoti oksidus, sužinosite šios temos mokymuose.

  EFIRAI

  Nagrinėsime dvi efirų grupes. Viena eterinių aliejų grupė aktyvina serotonino gamybą, ramina, turi sedatyvinį poveikį, veikia kaip antidepresantai. Kita efirų grupė veikia kaip puikus repelentas, skystina kraują, nuskausmina, turi priešuždegiminį poveikį.

  KUMARINAI

  Nors kumarinų molekulių mažomis dozėmis yra visuose eteriniuose aliejuose, jos yra labai aktyvios ir turi galingą poveikį. Dažniausiai aptinkamos citrusų eteriniuose aliejuose ir ne tik juose. Kumarinai išskirtinai maloniai kvepia ir tas kvapas daugumai žmonių yra labai mėgstamas. Kumarinai turi teigiamus ir neigiamus jonus, stimuliuoja kepenų darbą, veikia kaip antiagregantai.

  Nagrinėsime dviejų tipų kumarinų molekules, kurios veikia ir panašiai, ir skirtingai.

  LAKTONAI - FTALIDAI - RETOSIOS MOLEKULĖS

  Laktonai kaip ir kumarinai randami beveik visuose eteriniuose aliejuose, turi vaisių kvapo. Turi teigiamus ir neigiamus jonus. Efektyviai skatina tulžies išsiskyrimą, turi hepatoprotekcinį (kepenis apsaugantį) poveikį. Taip pat, yra imunomoduliuojantys, skatinantys atsikosėjimą ir kita.

  Ftalidus sudaro retos, stipriai kvepiančios molekulės, kurios atlieka efektyvų kepenų ir inkstų drenažą, stimuliuoja kasą, balina pigmentines dėmes, efektyviai veikia esant psoriazei.

  Retosios molekulės, kurios eteriniuose aliejuose sutinkamos labai retai, tačiau pačiam eteriniui aliejui suteikia išskirtinumo.

  TEMŲ APIBENDRINIMAS

  Pasikartosime kiekvienos grupės naudingiausias savybes, veiksmingiausius panaudojimo būdus. Prisiminsime kokios kontraindikacijos yra būdingos kiekvienai grupei. Aptarsime temų naudą ir klausimus.

REGISTRUOKIS DABAR: https://tickets.paysera.com/lt-LT/event/viskas-apie-aromaterapija-9-paskaitos-apie-eteriniu-alieju-galia-iveikiancia-ivairius-sveikatos-sutrikimus

Kursą veda:
Dalia Butkevičienė - lektorė - pedagogė, pažangiosios aromaterapijos praktikė - aromatologė. Patirtis nuo 2014 metų.

"Tikiu, kad reikia mokyti atsakingai elgtis su aliejais." 

Išsamiau apie nueitą lektorės aromaterapijos kelią skaitykite : www.ylprisijunk.lt  

Kviečiame įsigyti įrašus "Saugios aromaterapijos pagrindai" (2021)

Tel.: Administratorė Inesa +370 630 00040; Vytautas +370 630 28880; el.p.: info@holistinemokykla.lt

Daugiau informacijos apie artimiausius Aromaterapijos mokymus rasite mūsų FB čia.

© 2022 Holistinių terapijų mokykla
Powered by Webnode
Create your website for free!